30 Temmuz 2013 Salı

El ve Ayak Mantarına Karşı Bitkisel Kür

Kürü Uygulamadan Önce Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar
 
1)     Oniki yaş altı çocukların herhangi bir kürü hekimlerine danışmadan uygulamalarını kesinlikle önermiyorum.
2)     Aksi belirtilmedikçe aynı anda birden fazla kür uygulanmamalıdır. Herhangi bir kürün uygulama süresi tamamlanmadan da başka bir bitki çayı ( yeşil çay, papatya, ıhlamur, adaçayı, gibi…) içilmemelidir.
3)     Tüm kürlerin çelik veya emaye kaplarda hazırlanması gerekmektedir.
4)     Kullanacağınız bitkinin raf ömrünün bir yılı geçmemiş olmasına dikkat ediniz.
  Aynısafa (Portakal nergisi)
Kür: El ve ayak mantarlarına karşı
Tepeleme dört-beş yemek kaşığı aynısafa bitkisinden bir kaba alınır. Üzerine dört-beş yemek kaşığı klorsuz su ilave edilir. Kısık ateşte su kaynamaya başladıktan sonra kaşıkla karıştırarak dört-beş dakika boyunca lapa haline gelmesi sağlanır. Su çabuk buharlaşırsa, az az su ilave edilebilir. Çok cıvık olmaması en doğrusudur. Lapa ılımaya bırakılır. Ilıdıktan sonra doğrudan veya tülbente sararak mantarlı bölgeyi tamamen kaplayacak şekilde üzerine konur. En az üç en fazla on saat etki ettirilir. Daha sonra sadece su ile yıkanır. Gün aşırı uygulanır. Her defasında taze hazırlanmalıdır. En geç birkaç gün içerisinde sonuç alınmalıdır. Bir hafta içerisinde üç kez uygulanmasına rağmen herhangi bir rahatlama veya düzelme olmuyorsa, küre devam edilmez.
 
 
Not: Hekiminizin verdiği ilaçlar varsa mutlaka kullanınız. Buradaki uygulamayı bir destekleyici olarak kullanınız. Öncelikle, bilmeniz gereken kullanacağınız bitkiye karşı alerjinizin olup olmadığıdır. Bu konuda hekiminizin görüşünü alınız. Hekime gitmeden ve teşhis koydurmadan şikâyetiniz ne olursa olsun, bu kitaptaki bilgilerle kendi kendinizi tedavi etmeye kalkışmayınız. Buradaki bilgilerin kesinlikle bir hastalığı teşhis amacı yoktur.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder